Skip to main content
Arcadia

Arcadia ShadeDweller Max 2.5% UVB T5 Lamp 14 Watt

De Arcadia ShadeDweller Max 2.5% UVB T5 Lamp 14 Watt is een hoogwaardige UVB-vervanglamp voor slangen en andere reptielen die voornamelijk gebruikmaken van beschutte of gedeeltelijk verlichte leefgebieden. De 55 cm lange T5-lamp produceert 2,5% UVB en circa 12% UVA. Dankzij de brede lichtverdeling en hoogwaardige Duitse lamptechnologie is deze lamp ideaal voor geschikte terrariums met een lage tot gematigde UV-behoefte. Dit betreft uitsluitend de losse vervanglamp, zonder armatuur.

€ 32,50
Toegevoegd aan winkelwagen Winkelwagen Afrekenen
Toegevoegd aan wensenlijst Wensenlijst
Verwijderd van wensenlijst

Arcadia ShadeDweller Max 2.5% UVB T5 Lamp 14 Watt Lamp – natuurlijke UVB-verlichting voor slangen en reptielen

De Arcadia ShadeDweller Max 2.5% UVB T5 Lamp 14 Watt Lamp 14 Watt is speciaal ontwikkeld voor reptielen die van nature leven in beschutte omgevingen en geen extreem hoge UVB-intensiteit nodig hebben.

Veel slangen en andere reptielen brengen een groot deel van de dag door tussen planten, onder takken of in schuilplaatsen. Toch kunnen deze dieren regelmatig gebruikmaken van zonlicht en UV-straling.

De Arcadia ShadeDweller Max maakt het mogelijk om een geschikte UV-zone in het terrarium te creëren, waarbij het dier zelf kan kiezen wanneer het zich aan de verlichting blootstelt.

Met een UVB-percentage van 2,5%, een vermogen van 14 watt en een lengte van circa 55 centimeter biedt deze lamp een brede lichtverdeling.

De ShadeDweller Max is daarmee bijzonder interessant voor grotere terrariums en reptielensoorten die graag met een groter deel van hun lichaam binnen een gematigde UV-zone liggen.

Speciaal ontwikkeld voor slangen

De Arcadia ShadeDweller Max is door Arcadia ontwikkeld met bijzondere aandacht voor de natuurlijke UV-behoefte van slangen.

Hoewel slangen vaak worden beschouwd als dieren die weinig UVB nodig hebben, maken veel soorten in de natuur wel degelijk gebruik van zonlicht.

Sommige slangen zonnen actief, terwijl andere soorten gedeeltelijk vanuit een schuilplaats aan UV-straling worden blootgesteld.

De ShadeDweller Max is onder andere geschikt voor terrariums met:

  • Koningspythons
  • Koren- en koningsslangen
  • Melkslangen
  • Rattenslangen
  • Haakneusslangen
  • Kousenbandslangen
  • Boa’s
  • Andere geschikte slangensoorten

Ook voor bepaalde hagedissen en amfibieën met een lage UV-behoefte kan deze lamp interessant zijn.

De juiste UVB-intensiteit verschilt per diersoort. Daarom moeten de montageafstand, reflector en beschikbare schaduwplekken altijd worden afgestemd op de behoeften van het dier.

2,5% UVB ondersteunt de natuurlijke vitamine D3-aanmaak

UVB-straling speelt bij veel reptielen een belangrijke rol bij de natuurlijke aanmaak van vitamine D3.

Vitamine D3 ondersteunt de opname en verwerking van calcium en draagt daarmee bij aan een normale botontwikkeling en spierfunctie.

De Arcadia ShadeDweller Max produceert 2,5% UVB binnen het totale lichtspectrum.

Dit relatief lage percentage is bewust gekozen.

De 14 watt ShadeDweller Max produceert aanzienlijk meer licht dan de compacte ShadeDweller 7% UVB-lamp van 8 watt.

Daardoor kan de ShadeDweller Max, ondanks het lagere UVB-percentage, bij een geschikte afstand een vergelijkbare UV-index bereiken.

Het UVB-percentage alleen bepaalt dus niet hoe sterk de UV-straling is die het reptiel daadwerkelijk ontvangt.

Brede UV-zone dankzij de langere T5-lamp

Een belangrijk voordeel van de Arcadia ShadeDweller Max is de lengte van ongeveer 55 centimeter.

Waar de compacte ShadeDweller 7% UVB-lamp vooral geschikt is voor een kleinere UV-zone, verspreidt de ShadeDweller Max het licht over een groter oppervlak.

Dit is bijzonder handig voor slangen en andere reptielen met een langer lichaam.

Wanneer een slang gedeeltelijk onder een compacte UVB-lamp ligt, wordt slechts een beperkt gedeelte van het lichaam rechtstreeks belicht.

Met de langere ShadeDweller Max kun je een bredere UV-zone creëren waarin een groter deel van het lichaam aan geschikte UV-straling kan worden blootgesteld.

Dit maakt de lamp interessant voor middelgrote en grotere terrariums.

12% UVA voor natuurlijker licht

Naast UVB produceert de Arcadia ShadeDweller Max ook UVA-straling.

UVA maakt deel uit van natuurlijk zonlicht en kan door veel reptielen worden waargenomen.

Bij verschillende reptielensoorten speelt UVA een rol bij de waarneming van hun omgeving en bij natuurlijk gedrag.

De ShadeDweller Max produceert ongeveer 12% UVA en levert helder, daglichtachtig licht.

Hierdoor is de lamp geschikt als onderdeel van een natuurlijk verlichtingssysteem.

Voor extra zichtbaar licht of ondersteuning van plantengroei kan de UVB-lamp worden gecombineerd met een geschikte Arcadia JungleDawn LED Bar.

Ontwikkeld voor een natuurlijke licht- en schaduwmethode

De Arcadia ShadeDweller-serie is gebaseerd op het principe dat reptielen zelf hun blootstelling aan UV-straling moeten kunnen reguleren.

In de natuur bewegen veel dieren tussen lichte en donkere plekken.

Sommige reptielen liggen volledig in de zon, terwijl andere soorten slechts gedeeltelijk vanuit een schuilplaats aan zonlicht worden blootgesteld.

Met de ShadeDweller Max kun je deze omstandigheden in een terrarium nabootsen.

Plaats de lamp boven een geschikte UV-zone en zorg dat het dier zich ook volledig aan de UV-straling kan onttrekken.

Gebruik bijvoorbeeld kurkschors, planten, takken en andere decoratie om beschutte plekken te creëren.

Zo ontstaat een natuurlijke UV-gradiënt waarin het reptiel zelf kan bepalen hoeveel UV-straling het ontvangt.

UV-index en montageafstand

Bij UVB-verlichting is de UV-index belangrijker dan alleen het vermelde UVB-percentage.

De UV-index geeft een indicatie van de hoeveelheid biologisch effectieve UV-straling die op een bepaalde positie wordt gemeten.

Arcadia publiceert voor de ShadeDweller Max de volgende indicatieve UV-indexwaarden bij gebruik van de bijbehorende ProT5-opstelling.

Afstand tot lampIndicatieve UV-index
25 cm1,40
30 cm1,00
37,5 cm0,80
45 cm0,50
55 cm0,30
60 cm0,20

Deze waarden zijn gemeten zonder gaas tussen de lamp en het meetpunt.

Een metalen gaasdeksel kan de UV-index aanzienlijk verminderen. Ook de gebruikte reflector en de ouderdom van de lamp beïnvloeden de daadwerkelijke UVB-afgifte.

Gebruik daarom bij voorkeur een geschikte UV-meter om de UV-index op de verblijfplaats van het dier te controleren.

Hoogwaardige Duitse T5-lamptechnologie

De Arcadia ShadeDweller Max 2.5% UVB T5 Lamp 14 Watt wordt geproduceerd met hoogwaardige Duitse lamptechnologie.

De lamp maakt gebruik van een T5-fluorescentiebuis met een diameter van 16 millimeter.

Dankzij de efficiënte technologie produceert de lamp een breed lichtspectrum bij een vermogen van slechts 14 watt.

De ShadeDweller Max is ontworpen om gedurende de aanbevolen gebruiksperiode een betrouwbare UVB-afgifte te leveren.

Arcadia adviseert de lamp na ongeveer twaalf maanden te vervangen.

Ook wanneer de lamp nog zichtbaar licht produceert, kan de UVB-afgifte na verloop van tijd verminderen.

Geschikt als vervanglamp voor ShadeDweller Max Pro T5

De Arcadia ShadeDweller Max 2.5% UVB T5 Lamp 14 Watt Lamp is de losse vervanglamp voor de bijbehorende ShadeDweller Max Pro T5 Kit.

Wanneer de bestaande UVB-lamp aan vervanging toe is, hoef je dus niet de volledige verlichtingsset opnieuw aan te schaffen.

Je vervangt uitsluitend de T5-lamp in het bestaande armatuur.

De lamp is geschikt voor compatibele 14 watt T5-armaturen met de juiste lengte en elektrische specificaties.

Controleer altijd of het bestaande armatuur geschikt is voor deze specifieke T5-lamp.

De lamp wordt geleverd zonder reflector, voedingskabel of armatuur.

Verschil tussen ShadeDweller 7% en ShadeDweller Max 2,5%

De Arcadia ShadeDweller Max 2.5% UVB T5 Lamp 14 Watt zijn ontwikkeld voor vergelijkbare toepassingen, maar verschillen in lengte, vermogen en lichtopbrengst.

EigenschapShadeDweller 7%ShadeDweller Max 2,5%
UVB7%2,5%
UVA17%Circa 12%
Vermogen8 watt14 watt
Lengte lichtbuis30 cm55 cm
LichtverdelingCompacte UV-zoneBredere UV-zone
ToepassingKleinere terrariumsMiddelgrote en grotere terrariums
Losse vervanglampJaJa

De ShadeDweller Max heeft een lager UVB-percentage, maar produceert aanzienlijk meer licht over een groter oppervlak.

Hierdoor kan de UV-index bij een geschikte afstand vergelijkbaar zijn met die van de compacte ShadeDweller 7%-uitvoering.

De keuze tussen beide lampen hangt daarom niet alleen af van het UVB-percentage, maar vooral van de terrariumafmetingen, de gehouden diersoort en de gewenste UV-zone.

Combineer met geschikte warmte- en daglichtverlichting

De Arcadia ShadeDweller Max 2.5% UVB T5 Lamp 14 Watt produceert UVB, UVA en zichtbaar licht, maar is geen warmtelamp.

Voor reptielen die een warme baskingplek nodig hebben, moet de UVB-verlichting daarom worden gecombineerd met een geschikte warmtebron.

Afhankelijk van de diersoort kan dit bijvoorbeeld een halogeen baskinglamp of een andere geschikte terrariumwarmtelamp zijn.

Voor tropische en bioactieve terrariums kan aanvullende LED-daglichtverlichting interessant zijn.

Een geschikte JungleDawn LED Bar zorgt voor extra zichtbaar licht en kan de groei van terrariumplanten ondersteunen.

Door UVB, warmte en daglicht goed op elkaar af te stemmen, creëer je een natuurlijkere leefomgeving waarin reptielen hun gedrag en lichaamstemperatuur kunnen reguleren.

Technische specificaties

EigenschapSpecificatie
MerkArcadia Reptile
ProductlijnShadeDweller Max
ProductnaamShadeDweller 2.5% UVB T5 Lamp
ProducttypeLosse UVB-vervanglamp
LamptechnologieT5 fluorescentie
Vermogen14 watt
UVB2,5%
UVACirca 12%
Lengte lichtbuis550 mm
Diameter16 mm
KleurtemperatuurCirca 7000K
LichtopbrengstCirca 850 lumen
Aanbevolen vervangingNa circa 12 maanden
ProductieDuitsland
Geschikt voorCompatibele 14W T5-armaturen
WarmtelampNee
Armatuur inbegrepenNee
Reflector inbegrepenNee
Fabrikantcode vervanglampRFD3SD14

Verpakkingsinhoud

De verpakking bevat één Arcadia ShadeDweller Max 2.5% UVB T5 Lamp 14 Watt Lamp van 14 watt en circa 55 centimeter.

Dit betreft uitsluitend de losse UVB-vervanglamp.

Een T5-armatuur, reflector en voedingskabel worden niet meegeleverd.

Gebruiksadvies

Gebruik de Arcadia ShadeDweller Max 2.5% UVB T5 Lamp 14 Watt Lamp uitsluitend in een compatibel 14 watt T5-armatuur.

Schakel de stroomvoorziening volledig uit voordat je de lamp plaatst of vervangt.

Monteer de lamp volgens de instructies van de fabrikant en controleer of deze stevig in de fittingen is bevestigd.

Plaats de UVB-verlichting boven een geschikte zone in het terrarium en zorg dat het dier zich ook naar volledig beschutte plekken kan terugtrekken.

Houd rekening met de afstand tussen de lamp en het reptiel.

Glas houdt vrijwel alle UVB-straling tegen, terwijl gaas de UVB-intensiteit aanzienlijk kan verminderen.

Meet de UV-index bij voorkeur met een geschikte UV-meter en stem de montageafstand af op de gehouden diersoort.

Gebruik waar nodig aanvullende warmte- en daglichtverlichting.

Vervang de UVB-lamp volgens het advies van Arcadia, doorgaans na ongeveer twaalf maanden.

Lever een gebruikte T5-lamp in bij een geschikt inzamelpunt voor lampen. Gooi de lamp niet bij het gewone restafval.

Beoordeling

Er zijn nog geen beoordelingen

Beoordeling toevoegen
Je moet ingelogd zijn om een beoordeling te plaatsen Login
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.